Ośrodek Edukacji Makrobiotycznej
we Wrocławiu

Kobieta

Mądry rytm życia kobiety

W tradycyjnych społecznościach kobiety żyły zgodnie z rytmem swojej grupy. Ich aktywność i dieta były częścią lokalnej kultury. Otoczone były wielopokoleniową rodziną.

Współczesnym kobietom wmówiono , że mogą robić wszystko – mieć pełnoetatową pracę, prowadzić dom, gotować posiłki, sprzątać, troskliwie opiekować się dziećmi i przy tym być spokojną, uśmiechniętą i zawsze młodą. Natura mówi nam coś innego. Kobieta potrzebuje pomocy w prowadzeniu domu i opiece nad małymi dziećmi i nie powinna, jeśli nie chce pracować w pełnym wymiarze. Presja by radziła sobie ze wszystkim jest wielkim stresem dla jej organizmu. Ten stres prowadzi do chorób.

Mądry wybór jedzenia i sposobu spędzania czasu pozwoli jej zachować zdrowie, wychować zdrowe dzieci i wnuki oraz utrzymać dobrą atmosferę w domu i w pracy.

Czy wiesz że...

Napój z kuzu pomaga zrelaksować umysł i ciało. Jest szczególnie polecany dzieciom; u małych obniża gorączkę. Skutecznie przeciwdziała problemom żołądkowym i jelitowym oraz hipoglikemii, skurczom pojawiającym się przed i po menstruacji, napięciu spowodowanemu nadmiernym spożyciem produktów yang, takich jak chipsy, krakersy i inne twarde wyroby pieczone.

Napój z kuzu